UnivPécs-ben olvastam:

“Az Angol Tagozat diákcsere programjának keretében 1998- ban Magyarországra érkezÅ‘ brit hallgató elmondta, hogy társaival együtt azt gondolták, hogy Budapesten az élelmiszerboltok elÅ‘tt sorban állnak, nincs elég áru, választék alig van, sÅ‘t egyikük azt hallotta otthon, hogy Magyarországon jegyre adják a húst. (Falk -Bánó, 2001)

1992 nyarán történt: egy francia szakos magyar diák egy franciaországi kisvárosba utazott francia nyelvtudásának gyarapítása céljából.
Házigazdáit előzőleg nem ismerte. Mikor megérkezett, látta, hogy a kertben egy sátor van felállítva, és megkérdezte, miért. A szinte hihetetlen válasz az volt, hogy a sátrat a magyar lány számára kedvességből és figyelmességből állították fel, hogy otthonosan érezze magát. (Falk-Bánó, 2001)

2000- ben egy Magyarországon Erasmus ösztöndíjasként tanuló francia hallgató otthon, kiutazása elÅ‘tt olyan tanácsot kapott, hogy jobb, ha hoz magával az egész félévre WC papírt. (Falk-Bánó, 2001)”

… aztán reákerestem a neten:

Kultúraközi kommunikáció

asszem megveszem a könyvet…

megjegyzésem: hála a Magasságosnak, ilyen téren már inkább _e_urópa vagyunk, de valóban vannak területek ahol a balkáni szintet kaparjuk…

cybergyerekkérjélbocsánatot (magyarcybergyerek)

tabs-top

3 Responsesto “UnivPécs-ben olvastam:”

  1. jam says:

    ha megveszed ezt a könyvet, akkor nyugodtan kölcsön is adhatod. :)
    Jó a link! :)

  2. jam says:

    még valami adalék ehhez. egyik baratomnak az ismerose kint volt Amerikaban. dolgozott ott egy zoldsegesnel. a fonok az utodott gyumolcsoket ki akarta dobni, mert az mar nem kell senkinek, meg hogy o nem arul rossz gyumolcsoket.
    erre a magyar srac megkerdezte, hogy miert nem csinalnak beloluk gyumolcssalatat, es akkor arulnak azt is. a fonoknek tetszett az otlet, megcsinaltak, es termeszetesen mindenki vette a gyumolcssalatat. amig a srac kint volt, szabad kezet kapott az uzletben, es o volt a helyettes, mig a fonok fia csak beosztott… ;)

Leave a Reply